Το Γραφείο Περιβαλλοντικής Αγωγής της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης στο πλαίσιο των περιβαλλοντικών εκδηλώσεων (τετραήμερο 8 - 11 Μαρτίου 2018) στην Κωνσταντινούπολη διοργανώσε υπό την Αιγίδα της Α.Θ.Π. Οικουμενικού Πατριάρχου κ.κ. Βαρθολομαίου επιστημονική - επιμορφωτική ημερίδα με θέμα: "Η θάλασσα που μας ενώνει" στις 10 Μαρτίου 2018 στο Ζωγράφειο Λύκειο.
Στην Ημερίδα έγινε παρουσίαση του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ KA2 Xenios Zeus.
Παρατίθεται το πρόγραμμα της Ημερίδας και η Αφίσα.
Κάντε κλικ εδώ για το Πρόγραμμα.